O značce Schwarzwolf

Základní filozofií značky Schwarzwolf outdoor je už od roku 1999 nabízet nejlepší možnou kombinaci moderního designu a propracované funkčnosti a poskytovat kvalitu všem outdoorovým nadšencům, cestovatelům, turistům a cyklistům.

Značka Schwarzwolf Outdoor letos oslaví jednavacáté narozeniny a hned na začátku roku svým zákazníkům a fanouškům nabízí nový katalog!


 

Pojem outdoor se musel stát součástí názvu značky Schwarzwolf Outdoor, protože přesně vystihuje její filosofii. Nejde „pouze“ o aktivní pobyt v přírodě s co nejkvalitnějším a nejúčelnějším, ale také vkusným, elegantním a stylovým vybavením. Koneckonců právě to je v současnosti převažující pohled na fenomén outdoor, nic se ale nesmí přehánět. I člověk vyznávající městskou turistiku si najde v nabídce outdoorové výstroje a výzbroje vhodné předměty, nicméně chodit po ulicích například v expedičních pohorách a s batohem na zádech je spíše úsměvný extrém.

Historie outdooru je vlastně stará jako lidstvo. S rozvojem svých dovedností a znalostí si lidé vyráběli ošacení a pomůcky, aby v drsné přírodě vůbec obstáli. S nástupem renesance a humanismu, tedy novověku, můžeme v Evropě mluvit o návratu lidí k přírodě a nemalou roli v rozšiřování obzorů sehrály i objevy nových zemí a kontinentů. Podobně tomu bylo o několik set let později v době romantismu 19. století, kdy vznikaly i první turistické spolky pro všechny vrstvy společnosti a instituce ochrany přírody. Pobytu v přírodě koneckonců v těch časech nahrávaly i technické objevy využitelné v dopravě.

Moderní outdoor už je ve znamení vývoje syntetických materiálů a technologií jejich zpracování, včetně unikátních objevů poprvé využívaných v astronautice či armádách, jako např. gore-tex a další.

To vše předcházelo vzniku mnoha značek outdoorového vybavení, mezi které se v roce 1999 zařadil i Schwarzwolf Outdoor. Z výletu do historie se rovnou přesuneme na atraktivní téma, a to novinky z dílny této značky.